Elbise Şeklinde Örgü Lif Modelleri

Merhabalar, bu paylaşımın oldukça eğlenceli olacağını düşünüyorum. Zira görsellerimizi gördüğünüz zaman, sizler için bulduğumuz bu modelleri galerimizden incelediğiniz zaman çok hoş olduğunu siz de göreceksiniz. Yazılarımızda hem örgü liflerin yapılışını gösterdik hem de çok sık örülen lif modellerinin görsellerini sizlerle paylaştık. Lakin burada özel bir lif modeliyle karşınızdayım. Elbise görünümlü örgü lifleri galerimizde bulabilirsiniz.

İlk önce bahsetmek gerekir ki lifler daha çok amacına uygun şekilde yapılıyor. Şöyle ki banyo için kullanacaksanız elinizin şekline göre yapmanız daha doğru olacaktır lakin bunu süs ya da çeyiz için yapanlar değişik modeller deniyor diyebilirim. Bu da onlardan birisidir.

Yayınladığımız görsellere bakıldığı zaman elbise görünümlü örgü lif modellerini çok seveceksiniz. Peki hanımlar daha çok hangi lif modellerini tercih ediyor?

  • Sık kullanılmasa da eldiven şeklinde yapılmış lifler çok popüler. Örerken parmak kısımları da olan ama daha kalın ve bol olan lif modelleriyle karşılaşabilirsiniz.
  • Parmak kısmı olmayan sadece elinizi sokabileceğiniz tamamen amacına uygun örülmüş lif modelleri.
  • Hayvan şekilli örgü lif modelleri
  • Çiçekli ve güneş şeklinde lif modelleri.
  • Kalpli lif modelleri
  • Ve en son elbise şeklinde örgü lif modellerini listemiz yani popüler örgü lif modelleri listemize ekleyebiliriz.
Tavsiye Yazı:  Karanfil Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Aslında örgü elbise lif modelleri küçük bir oyuncak bebeğe giydirilebilecek şekilde tasarlanan modellerden lakin kalın bir iple örülüyor ve biraz da büyük oluyor. Demek istediğimiz biraz zahmetli. Şimdi dilerseniz galerimizden inceleyelim.

Ayrıca geçen gün bahsettiğim Motifli Örgü Elbise Nasıl Yapılır? yazımda ELBİSE ve motifli örgü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ediyorum.


Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir