İğne Oyası Modelleri 2017

İğne oyası bitmeye yüz tutmuş bir örgü işi olsa da bir çok genç çeyizi için hala yapıyor. Hanımlar özellikle kullanmak istedikleri havlu kenarlarına bunlardan yapıyor. Onun dışında elbette baş örtülerinin kenarlarına da iğne oyası yapılmakta. Şimdi sizlere bizim gördüğümüz birkaç iğne oyası kullanım alanından bahsedeceğim ki neden bunu yapayım sorunuza cevap olsun.

  • İpin durumuna göre pike ve battaniye kenarları
  • Bebek battaniyesi için kesinlikle yapılabilir.
  • Havlu kenarları, özel havlularınız çeyizlik havlular için iğne oyası kenarları.
  • Yazma ve baş örtüsü kenarları için iğne oyası
  • Masa örtüleri ve yine iplik durumuna göre perdelerde süsleme amaçlı.
  • Diğer süs eşyalşarının etrafına

Bu gibi yerlere iğne oyası yapabilirsiniz. Tabi ki kullanılan malzeme çok önemli. Çok kalın malzemeye pek iyi gitmiyor.

Tavsiye Yazı:  Kapşonlu Örgü Modelleri

İğne oyalarında galerimizden de göreceğiniz üzere çiçekli modeller oldukça sık kullanılıyor. Sadece çiçekler değişiyor. Elbette çiçeğe göre de oyanın boyutları değişiyor.  Bir çok hanım kenara işlediği oyayı örneğin havlunun üstüne de işliyor ve daha görsel bir şey ortaya çıkartıyor.

İğne oyalarında baş örtüsü gibi narin modellerde özellikle meyvelerde sıkça kullanılıyor. Çilek modeli iğne oyası oldukça popüler diyebilirim. Bunun yanında namazlık kenarlarına yapılan oyalarda elbette ki namazlığa uygun şekilde yapılanlarda göze çok hoş geliyor. Dilerseniz şimdi galerimizden sizler için seçtiğimiz son zamanların en çok kullanılan iğne oyası modellerini galerimizden paylaşalım.

Ayrıca geçen gün bahsettiğim Çocuklar İçin Yazlık Örgü Modelleri yazımda çocuk örgü ve yazlık örgü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ediyorum.


Etiketler:

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir