Kavanoz Kapakları İle Yapılabilecek 10 Şirin Değişiklik !

1) Yılbaşı Ağacına Süs !

kavanoz-kapagi-yilbasi-susleri

Yılbaşında ağacınıza süs arıyorsanız evdeki kavanoz kapakları ile böyle süsler yapabilirsiniz. Oldukça masrafsız olan bu süs yılbaşı ağacınızın daha ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

2) Çerçeve Niyetine Kullanabilirsiniz !

kavanoz-kapagi-degerlendirme-cerceve-yapimi-5

Herkes anıları saklamak ister, kavanoz kapağının iç kısmına fotoğraf ekleyerek, dantel ve dondurma gibi bir takım masrafsız eşyalarla süsleyerek güzel hatıralar elde edebilirsiniz.

3) Çocuklarınızı Eğlendirebilirsiniz !

Jar-Lid-Glitter-Bugs2

Kavanoz kapaklarını simli boyalarla boyayarak ve oyuncak gözleri yapıştırarak çok eğlenceli oyuncaklar elde edebilirsiniz. Yılbaşı süslerinden de ayak yaparsanız ve sim ile uyumlu bir renk olursa oyuncağınız daha şirin olacaktır.

4) Beğendiniz Karelerle Kavanoz Kapağını Değerlendirin !

10-e1388993694805

Sevdiğiniz manzaraları ya da sevdiğiniz fotoğrafları kapağın içine yapıştırın ve simli yapıştırıcı ile etrafını geçin. Dilerseniz arka kısmına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsüne dönüştürebilirsiniz. İçlerine yazı da ekleyebileceğiniz bu kapakları çok seveceksiniz.

Tavsiye Yazı:  Örgü Elma Nasıl Yapılır Resimli Videolu Anlatım

5) Dekoratif Peçeteler ile Kapakları Tamamen Değiştirin !

cam-kavanoz-kapagi-yenileme-1

Ahşap boyama yerlerinde satılan peçeteler ile kavanoz kapaklarını boyayarak çok şık görüntüler elde edebilirsiniz.

6) Sevimli Motiflerle Bambaşka Kapaklar Yapın !

lila-kavanoz-kapagi

Eğer dikişe biraz yatkınlığınız varsa , şapka gibi kapaklara sevimli birer başlık yapabilir üzerine de meyve motifleri yapıştırarak daha tatlı hale getirebilirsiniz.

7) Renkli Bantlarla Kapakları Güzelleştirin !

3918412810-5c81da3842-o

Her kırtasiyeden edinebileceğiniz renkli bantları dilediğiniz şekilde kavanoz kapaklarınız yapıştırın ve kavanozlarınız artık daha güzel görünsün.

8) Özel Günlerde Dekoratif Yapın !

kavanoz-kapagi-susleme-mimuu-com-5

Parlak malzemeler ve uyumlu renkler özel günlerde ya da dilediğiniz günlerde duvarlarınızı süsleyecek dekoratif şeyler yapabilir , dikkatleri çekebilirsiniz.  Oldukça hafif ve yapımı basit olan bu süs sizi mutlu edecektir.

Tavsiye Yazı:  Dolgun Örgü Yaprak Modeli Yapımı

9)Püskül Yapıştırın ve Renklendirin

kavanoz-kapagi-susleme-fikirleri

Farklı şekillerde yaptığınız püskülleri kapaklara yapıştırarak ve üstlerine renkli kağıtlar yapıştırarak şirin kavanoz kapakları yapabilirsiniz.

10) Kelimeler Türetip Süs Yapın

kavanoz-kapagindan-susleme-modelleri-mimuu-com-38

Kapakları pastel renklere boyayın ve renkli kartonlardan kestiğiniz harfleri yapıştırarak kelime türetin , dekoratif yapın .

Ayrıca geçen gün bahsettiğim Evimizdeki Fazla Düğmeler İle Yapılabilecek Çalışmalar yazımda düğme ile kendin yap çalışmaları, düğme ile nasıl yapılır ve düğme modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ediyorum.


Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir