Motifli Örgü Elbise Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar, sizlerle daha önce bir çok örnek paylaştık. Örgü elbise modelleri paylaştık. Bu da örgü elbise modellerimizden biri. Farkı ne derseniz elbette motifi oldukça farklı. Kolay zor bilemem ama gayet hoş göründüğünü siz de galerimizden bitmiş haliyle görebilirsiniz. Bu modelimiz kuzeyden geliyor.

Galerimizin içinde sizde motifin şemasını paylaşacağım. Onun yanında elbisenin genel şemasını da paylaşacağım. Şemalar hakkında detaylı bilgi paylaşacağım ki ondan sonrası standart örgü işidir. Basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Motifimize gelince, Motifli Örgü Elbisede kullanılan motifimiz çiçekten örnek alınmış, renkleri bile uydurabilirsiniz. Lakin görsellerde görüldüğü üzere standart bir renk kullanılmış. Elbisemizden biraz bahsedelim, ilk olarak çocuk işi gibi duruyor yani küçük kız çocuklarına harika gider lakin boyutlarıyla oynarsanız özellikle evde giymek ya da uygun bir kombinle dışarda giymek için her bayana uygun diyebilirim. Onun dışında motiflerin birleşiminden oluşmakta. Üst taraf sade bir örgüye sahipken etek kısmı motiflerimizden oluşuyor. Dilerseniz şimdi motif açıklamamıza geçelim.

  1. Motifli Örgü Elbise motifimizde bulunan uzun çiğiler trabzan manasına gelmektedir.
  2. Uzun çizgilerin üzerinde çizgi varsa burada kaç çizgi olduğuna bakılarak tığa o kadar ip dolanır.
  3. Artı simgesi sık iğne anlamında çizilmiştir.
  4. Daireler elbette zincir anlamındadır.
Tavsiye Yazı:  Kanaviçe Pike Modelleri

Aynı açıklama üst kısım şeması için de geçerlidir. Şemalarımız galerimizde bulunuyor. Onun dışında elbisenin örneklerini de galeriden bulabilirsiniz.

Ayrıca geçen gün bahsettiğim İğne Oyası Modelleri 2017 yazımda iğne oyası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ediyorum.


Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir